Lukujärjestys

Tanssiopiston lukujärjestys:

Klikkaamalla koulutuksen nimeä/toimipistettä näet kyseisen lukujärjestyksen. Jos katsot lukujärjestystä mobiililaitteella, näet tanssitunnin kellonajan ja opettajan nimen pyyhkäisemällä näyttöä hieman vasemmalla tai kääntämällä laitteen vaakasuuntaan.

Jos samalla ryhmä+luokkanumero -yhdistelmällä on useampi rivi lukujärjestyksessä, se tarkoittaa, että kyseisellä ryhmällä on viikossa useampi tanssitunti. Esimerkiksi Baletti 1:llä on tunnit sekä tiistaisin että torstaisin, viikoittain siis 2x 75min.

Intensiiviryhmät tunnistat lisätermistä ”tanssiharjoitus”, mikä on muun tanssitunnin perässä oleva 15-30 min lisä.

Lukujärjestys:

TANSSI NAPERON KANSSA
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
TANSSI NAPERON KANSSA A Lauantai 10:00 - 10:45 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
TANSSI NAPERON KANSSA B Tiistai 17:30 - 18:15 Sali 3 Paulina Elokuussa 2024
LASTENTANSSI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
LASTENTANSSI A 4-5 Tiistai 17:15 - 18:00 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
LASTENTANSSI B 4-5 Keskiviikko 17:00 - 17:45 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
LASTENTANSSI A 5-6 Keskiviikko 17:15 - 18:00 Sonja-sali Anu Elokuussa 2024
LASTENTANSSI B 5-6 Perjantai 17:30 - 18:15 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
LASTENTANSSI C 5-6 Lauantai 10:45 - 11:30 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
POIKIEN TUNNIT
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
WILLIPOJAT Perjantai 17:15 - 18:00 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
WILLIMIEHET Tiistai 18:15 - 19:15 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
TANSSIN PERUSTEET 1 Keskiviikko 18:00 - 19:00 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET 2 Perjantai 17:00 - 18:00 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET 3A Tiistai 16:00 - 17:00 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET 3A Perjantai 16:00 - 17:00 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET 3B Keskiviikko 16:00 - 17:00 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET 3B Torstai 18:30 - 19:30 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
KLASSINEN BALETTI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
BALETTI 1 Tiistai 18:00 - 19:15 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
BALETTI 1 Torstai 16:15 - 17:30 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
BALETTI 2-3 Tiistai 16:00 - 17:30 Sali 3 Paulina/Kaija Elokuussa 2024
BALETTI 2-3 Torstai 16:00 - 17:30 Sali 2 Paulina/Kaija Elokuussa 2024
BALETTI 3 Perjantai 16:00 - 17:30 Sali 3 Kaija Elokuussa 2024
BALETTI 4-5 Maanantai 16:15 - 17:45 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 4-5 Tiistai 16:15 - 17:45 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 4-5 Keskiviikko 18:00 - 19:30 Sali 2 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 4-5 tanssiharjoitus Keskiviikko 19:30 - 20:00 Sali 2 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 Maanantai 19:15 - 20:45 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 tanssiharjoitus Maanantai 20:45 - 21:00 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 Tiistai 19:15 - 20:45 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 tanssiharjoitus Tiistai 20:45 - 21:00 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 Keskiviikko 16:00 - 17:30 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 tanssiharjoitus Keskiviikko 17:30 - 17:45 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
BALETTI 6-7 EXTRA harjoitus Torstai 19:30 - 21:00 Sali 2 Kaija Elokuussa 2024
KARAKTERITANSSI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
KARAKTERI 1 Tiistai 17:00 - 18:00 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
KARAKTERI 2 Torstai 17:30 - 18:45 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
KARAKTERI 3 Lauantai 11:45 - 13:15 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
NYKYTANSSI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
NYKYTANSSI 1 Perjantai 17:30 - 18:45 Sali 4 Sini Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 2-3 Maanantai 18:45 - 20:00 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 2-3 Tiistai 16:00 - 17:15 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 4 Perjantai 16:00 - 17:30 Sali 4 Sini Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 4 Lauantai 10:00 - 11:30 Sali 4 Sini Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 5 Perjantai 18:45 - 20:15 Sali 4 Sini Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 5 tanssiharjoitus Perjantai 20:15 - 21:00 Sali 4 Sini Elokuussa 2024
NYKYTANSSI 5 Lauantai 12:45 - 14:15 Sali 4 Sini Elokuussa 2024
JAZZTANSSI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
JAZZTANSSI 3 Tiistai 18:15 - 19:45 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
JAZZTANSSI 3 Torstai 19:30 - 20:45 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
JAZZTANSSI 4 Maanantai 19:00 - 20:30 Sonja-sali Anna-Maria Elokuussa 2024
JAZZTANSSI 4 tanssiharjoitus Maanantai 20:30 - 21:00 Sonja-sali Anna-Maria Elokuussa 2024
JAZZTANSSI 4 Tiistai 19:15 - 20:45 Sonja-sali Anna-Maria Elokuussa 2024
JAZZTANSSI 4 tanssiharjoitus Tiistai 20:45 - 21:00 Sonja-sali Anna-Maria Elokuussa 2024
SHOWJAZZ
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
SHOWJAZZ 1-2 Maanantai 17:45 - 18:45 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 2 Keskiviikko 16:00 - 17:15 Sonja-sali Anu Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 2 Torstai 18:00 - 19:15 Sali 4 Anu Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 3 Tiistai 19:15 - 20:30 Sali 2 Noona Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 3 Perjantai 18:15 - 19:30 Sonja-sali Noona Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 4 Keskiviikko 18:00 - 19:30 Sonja-sali Anu Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 4 Torstai 16:00 - 17:30 Sali 4 Anu Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 4 tanssiharjoitus Torstai 17:30 - 18:00 Sali 4 Anu Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 5 Maanantai 16:15 - 17:45 Sonja-sali Anna-Maria Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 5 Keskiviikko 19:00 - 20:30 Sali 4 Anna-Maria Elokuussa 2024
SHOWJAZZ 5 tanssiharjoitus Keskiviikko 20:30 - 21:00 Sali 4 Anna-Maria Elokuussa 2024
COMMERCIAL DANCE
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
COMMERCIAL DANCE 1 (12-15v) Lauantai 12:30 - 13:45 Sali 2 Sanna Elokuussa 2024
COMMERCIAL DANCE 2 (16v) Lauantai 13:45 - 15:00 Sali 2 Sanna Elokuussa 2024
STREET DANCE, BREAKDANCE
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
BREAKDANCE 1-2 Torstai 16:30 - 17:30 Sali 3 Hiski Elokuussa 2024
BREAKDANCE 3-4 Torstai 17:30 - 18:30 Sali 3 Hiski Elokuussa 2024
BREAKDANCE (TEKNIIKKA) Keskiviikko 16:45 - 17:45 Sali 2 Hiski Elokuussa 2024
SOVELTAVA TANSSINOPETUS
RYHMÄPÄIVÄAIKAPAIKKAOPETTAJAALKAA
SOVELTAVA TANSSI Perjantai 18:15 - 19:30 Sali 3 Ida Elokuussa 2024

Aikuisten lukujärjestys:

AIKUISTEN BALETTI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
AIKUISTEN BALETTI 1 Perjantai 18:00 - 19:15 Sali 2 Marina Elokuussa 2024
AIKUISTEN BALETTI 2 Torstai 18:45 - 20:00 Sonja-sali Marina Elokuussa 2024
AIKUISTEN BALETTI 3 Tiistai 17:45 - 19:00 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
AIKUISTEN BALETTI 4 Maanantai 17:45 - 19:00 Sali 4 Arja Elokuussa 2024
AIKUISTEN NYKYTANSSI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
AIKUISTEN NYKYTANSSI Keskiviikko 17:45 - 19:00 Sali 4 Anna-Maria Elokuussa 2024
AIKUISTEN JAZZTANSSI
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
AIKUISTEN JAZZTANSSI Tiistai 19:45 - 21:00 Sali 3 Ida Elokuussa 2024
AIKUISTEN SHOWJAZZ
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
AIKUISTEN SHOWJAZZ 1 Torstai 19:15 - 20:15 Sali 4 Anu Elokuussa 2024
AIKUISTEN SHOWJAZZ 2 Keskiviikko 19:30 - 20:45 Sonja-sali Anu Elokuussa 2024
AIKUISTEN STREET DANCE
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
AIKUISTEN STREET DANCE 1 Maanantai 18:30 - 19:30 Sali 3 Mirka Elokuussa 2024
AIKUISTEN STREET DANCE 2 Maanantai 19:30 - 20:30 Sali 3 Mirka Elokuussa 2024
WILLIMAMAS & -PAPAS
RYHMÄPÄIVÄAIKASALIOPETTAJAALKAA
WILLIMAMAS & -PAPAS Maanantai 17:45 - 18:45 Sonja-sali Anna-Maria Elokuussa 2024

Lukujärjestys etäpisteet:

RUOHOLAMPI / LAPPEEN KOULU
RYHMÄPÄIVÄAIKAPAIKKAOPETTAJAALKAA
LASTENTANSSI Torstai 17:00 - 17:45 Lappeen koulu (liikuntasali) Ida Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET Torstai 16:00 - 17:00 Lappeen koulu (liikuntasali) Ida Elokuussa 2024
PONTUKSEN KOULU
RYHMÄPÄIVÄAIKAPAIKKAOPETTAJAALKAA
LASTENTANSSI Maanantai 16:00 - 16:45 Pontuksen koulu (liikuntasali) Noona Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET Maanantai 15:00 - 16:00 Pontuksen koulu (liikuntasali) Noona Elokuussa 2024
JOUTSENON KOULU
RYHMÄPÄIVÄAIKAPAIKKAOPETTAJAALKAA
LASTENTANSSI Tiistai 17:30 - 18:15 Joutsenon koulu (liikuntasali) Anna-Maria Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET Tiistai 16:30 - 17:30 Joutsenon koulu (liikuntasali) Anna-Maria Elokuussa 2024
TAAVETTIHALLI
RYHMÄPÄIVÄAIKAPAIKKAOPETTAJAALKAA
LASTENTANSSI Keskiviikko 16:30 - 17:15 Taavettihalli Marina Elokuussa 2024
TANSSIN PERUSTEET Keskiviikko 17:15 - 18:15 Taavettihalli Marina Elokuussa 2024
JUST DANCE Keskiviikko 18:15 - 19:30 Taavettihalli Marina Elokuussa 2024

Etkö tiedä, mitä etsisit?

Voit tutustua tanssilajitarjontaamme klikkaamalla päänavigaatiosta ”Opetus”-otsikkoa, jonka alla on heti sivu nimeltä ”Tanssilajit”.

Voit tutustua tanssiryhmiin ikäluokittain klikkaamalla päänavigaatiosta ”Ilmoittautuminen”-otsikon alta ”Uudet oppilaat” -valikkoa. Autamme mielellämme oikean ryhmän valinnassa oppilaalle, löydät suorat yhteystietomme ”Ole yhteydessä” -sivulta.